Koordinering, fag og forvaltning (Tildelerenheten)

Koordinering, fag og forvaltning (KFF) fatter vedtak om helse- og omsorgstjenester i Åsnes.  KFF koordinerer også tjenester til flere av de største pasientgruppene og gir opplæring og veiledning til de som yter tjenestene.

Vi jobber etter tanken om morgendagens omsorg, med fokus på tildeling av forsvarlige og godt koordinerte tjenester.

Saksbehandlerteamet behandler søknader om tjenester etter Lov om kommunale helse- og omsorgstjenester.

KFF har også koordinatorer for kreft & lindring, re-/habilitering, demens, velferdsteknologi, psykisk helse, rus, avhengighet og boligsosialt arbeid. KFF har også ansatte med ansvar for å bistå sektorleder med økonomi, i tillegg til merkantile personal som utfører oppgaver som blant annet vedtak om vederlag og egenbetaling av praktisk bistand for alle enheter i sektoren.  

I tillegg er også systemansvar for flere av fagsystemene som benyttes i kommunen tillagt enheten (Profil – saksbehandling og pasientjournal, Ressursstyring - turnussystem, SamPro – stafettlogg og individuell plan, Compilo - kvalitetssystem). KFF har også kommunens kontaktperson for Iplos.

KFF er organisert under sektorleder for helse, omsorg og velferd i rådmannens stab. Enheten holder til i 3. etasje på Flisa Stormarked.

Videre skal KFF ikke behandle saker om allmennlegetjeneste, assistanse fra ergoterapi- eller fysioterapitjenesten, helsesykepleier- og jordmortjeneste, skolehelsetjeneste, tjenester fra barne- og familieteamet eller bruk av tvang og makt etter pasient- og brukerrettighetsloven og helse- og omsorgsloven.

 

Søknadsskjemaer finnes her

 

Kontaktinformasjon:

Line Therese Engebretsen

Avdelingsleder og saksbehandler. Telefon 62 95 69 80 / 96944472.
E-post: Linetherese.Engebretsen@asnes.kommune.no

 

Glenn Thomas Øverby

Avdelingsleder og systemansvarlig Profil / Ressursstyring /Compilo. Telefon 98908849.
E-post: Glenn.thomas.overby@asnes.kommune.no

 

Ingvild S. Lillemo

Avdelingsleder/Økonomi/merkantil. Telefon 94021858
E-post: Ingvild.Lillemo@asnes.kommune.no

 

Hege Bekken Jacobsen

Saksbehandler og ansvarlig for kontakten mot Sykehuset Innlandet.

Telefon 62 95 69 80 / 48999529
E-post: Hege.jacobsen@asnes.kommune.no

 

Rita Havig

Saksbehandler og ansvarlig for parkeringsbevis for bevegelseshemmede.

Telefon 62 95 69 80 / 48999315
E-post: Rita.havig@asnes.kommune.no

 

Marlin Knutzen Ulfsbøl

Saksbehandler psykisk helse- og rustjeneste. Telefon 62 95 69 80 / 48892315
E-post: marlin.ulfsbol@asnes.kommune.no

 

Brit Torill Flisvang

Koordinator Kreft & Lindring. Rehabiliterende koordinator/Systemansvarlig for Individuell plan.

Telefon 62 95 69 80 / 48881965
E-post: BritToril.flisvang@asnes.kommune.no

 

Berit Hanestad

Koordinator Velferdsteknologi. Telefon 96944474
E-post: Berit.Hanestad@asnes.kommune.no

 

Lene Korntorp

Koordinator Psykisk helse, rus og avhengighet. Telefon 46811708
E-post: Lene.Korntorp@asnes.kommune.no

 

Mona Skara

Koordinator for Hukommelsesteamet. Telefon 94017318
E-post: Mona.Skara@asnes.kommune.no

 

Silje Beitnes

Boligsosial koordinator. Telefon 40492725
E-post: Silje.Beitnes@asnes.kommune.no

 

Mariann J. Livgaard

Saksbehandler for støttekontakter. Telefon 96944474
E-post: Mariann.Livgaard@asnes.kommune.no

 

Kari Anne Sand

Saksbehandler KFF og helsestasjon. Telefon 98903419
E-post: KariAnne.Sand@asnes.kommune.no

 

Ingvill Midtby

Saksbehandler/Merkantile tjenester. Telefon 98903419 / 62956920
E-post: Ingvill.Midtby@asnes.kommune.no

 

May Lena Nordli

Saksbehandler/Merkantile tjenester. Telefon 96944474
E-post: MayLena.Nordli@asnes.kommune.no

 

Hans Petter Ragnarsen

Prosjektleder hab./ rehab.plan. Telefon 94010188
E-post: Hans-Petter.Ragnarsen@asnes.kommune.no

Kontaktinfo

Koordinering, fag og forvaltning
Telefon 62 95 69 80