Aktuelt

  • 22.12.2025 Åpningstider jula 2025
    Denne jula er det en del dager med åpningstider som avviker fra de ordinære.
  • 22.12.2025 Les av vannmålerstanden
    Nå er det tid for å registrere vannmålerstanden hjemme hos deg. REGISTRER VANNMÅLERSTANDEN HER!
  • 18.12.2025 Kurs for foreldre etter samlivsbrudd
    Hvordan være en god nok forelder for barnet ditt etter samlivsbrudd? "Fortsatt foreldre"-kurs er et kurs for deg som ønsker å skape et godt nok foreldresamarbeid med ekspartner etter samlivsbrudd.
  • 18.12.2025 Legevakta i jula 2025
    Mange ekstra fridager i årets jul gjør at fastlegekontorene er stengt mye av romjula. Legevakta forbereder seg derfor på ekstra pågang.
  • 12.12.2025 ICDP i Åsnes våren 2026
    ICDP-programmet er et enkelt, helsefremmende og forebyggende program og er et tilbud til alle foreldre med barn i alderen 0-18 år.

Tre personer med påvist Covid-19 (23.08.21)

Tre personer har i dag testet positivt for Covid-19 i Åsnes. Én av dem er folkeregistrert i en annen kommune. Alle tilfellene tilhører samme klynge, og smittevei antas kjent.

 

Det er til sammen 10 nærkontakter fra Åsnes.

Alle disse har fått 1 eller 2 vaksinedoser og skal dermed ikke i karantene, men de skal teste seg om de skulle få symptomer. Én nærkontakt er folkeregistrert i en annen kommune.

Dette viser at vi fortsatt lever med pandemien, og at vi fortsatt må ta hensyn. 

Det er for tiden mange som har forkjølelsessymptomer. Vi oppfordrer alle som er syke til å holde seg hjemme. Kontakt koronatelefonen på 62 95 69 91 hvis du trenger test eller er i tvil om du trenger test. 

Symptomer på Covid-19 kan være sår hals, tett nese, hodepine, feber, nedsatt smaks- eller luktesans, hodepine, tung pust, slapphet eller generell sykdomsfølelse. 

Nå som samfunnet åpner mer opp, er det også en fordel at så mange som mulig laster ned og benytter smittestopp-appen. Også vaksinerte kan bli smittet, men sykdomsforløpet blir da gjerne mildere. Vaksinerte bør derfor også teste seg hvis de får symptomer på luftveisinfeksjon. 

Testing i Solør foregår på Haslemoen i Våler.